Meterial Fabric
Yükleniyor
Title

Dantel Kumaş Türleri Nelerdir?

El işi veya makine kullanılarak üretilen dantel kumaş türleri diğer kumaş türleri ile karıştırılmamalıdır. Zarif bir görüntü sunan dantel kumaş asil görünüme kavuşmak amacı ile tercih edilmektedir. Farklı alanlarda kullanımı tercih edilen bu kumaş türü dantel kumaş bazen detayları süslerken bazende elbiseye yeni bir görünüm kazandırmaktadır.

Yarı saydam ve çok hafif olan bu kumaş türü tasarımları değişmekte ve katmanlı veya katmansız olarak üretilmektedir. Zarafeti ve gizemi temsil eden bir yapıya sahip olan bu kumaş türü bulunduğu her ortamda fark yaratma isteği uyandırmaktadır. Günümüzde en çok gelinlik modelleri için tercih edilmekte ve gelinlik üretiminde kullanımı tercih edilmektedir. Aksesuar olarak kullanım yelpazesi oldukça geniş bir kumaş türüdür.

Dantel kumaş üretimi 4 tip kumaş modeli üretilmektedir. bu dantel kumaş türleri şu şekildedir ;

  • Lifi yüksek elastik jakarlı dantel kumaş
  • Örgülü jakarlı dantel kumaş
  • Konumlandırma dantel kumaş
  • Tığ işi pamuklu dantel kumaş

Gelinlik İmalatında Kullanılan Dantel Kumaş Modelleri

Kullanım alanı çeşitliliği bakımından birçok tekstil ürününde kullanılan dantel kumaş Gelinlik başta olmak üzere elbise ve iç giyimde tercih edilmektedir. Tekstil ürünlerinde kullanım alanı arttıkça bu kumaş türü artık tekstil ürünlerinde ana malzeme olarak tercih edilmektedir.

Kordone Dantel Gelinlik Dantel: Narin bir yapıya sahip olan kordone dantel türü gelinliğin tamamında kullanımı tercih edilmektedir. Gelinliğe ayrı bir hava katan bu kordone dantel modelleri çok hassas bir yapıya sahiptir.

Lez Dantel Gelinlik Dantel: Transparan gelinlik modellerinde çokça gördüğümüz Lez dantel modelleri ince tül üzerine işlenmiş dikkat çeken desenleri sayesinde cüretkar gelinlik modellerinde tercih edilmektedir.

Brode Dantel Gelinlik dantel: Gelinlik modellerinde çok sık rastladığımız Brode dantel türleri diğer adıyla nakışlı fransız danteli tül kumaş üzerine işlemelerle yapılır ve incebir yapıya sahiptir.

Bizi tercih edenler

Referanslarımız

İletişim Bilgileri

Merkez Mağaza

Bizi takip edin: