Meterial Fabric
Yükleniyor
Title

Brode Kumaş Nedir ?

Antik Mısır'a kadar uzanan bir geçmişe sahip Brode kumaşla firavunlar için en kaliteli giysiler yapılırmış. Ülkemizde de brode kumaş çok yaygın bir şekilde kullanılmakta. Yurt dışı ihracatı yüksek bir üründür ve ülkemizden yurt dışına yüksek miktarda ihracat yapılır.

. Fransızca adıyla brode yani işlemeli tül adıyla karşımıza pek çok yerde çıkmaktadır. Pamuktan üretilen brode kumaşların terletme özelliği bulunmaz bu sayede çokça tercih edilmesinin esas nedeni budur. Giyim sektöründe jakarlı brode kumaş kullanılmaktadır.

Brode Kumaş Nitelikleri Nelerdir ?

  • Kullanılacak türüne göre nitelikleri değişkenlik gösterir.
  • Ev tekstil ürünlerinde tercih edilmektedir. Özellikle havlu, masa örtüsü ve nevresim gibi eşyaların detaylarında ve kendisinde kullanılır. Perdelerde alt kısımda kullanılmaktadır.
  • Giyim sektöründe de yoğun şekilde kullanılan brode kumaş iç ve dış giyimde farklı renk tonlarında ve şekillerde görebilirsiniz.
  • Tek bir desene sahip olmayan brode kumaşlar istenildiği takdirde arzu edilen renk ve desenlerde üretilebilmektedir.
  • İlk seri üretime isviçre'de 1848 yılında başlanmıştır.
  • Brode kumaş yaygın bir şekilde ülkemizde kullanılmakta ve komşu ülkelere ( rusya, iran ) ihracatı yapılmaktadır.

Brode kumaş nedir

sorusunu cevap verdiğimize göre; Genel olarak pamuktan üretilen brode kumaşlar terleme yapmaz ve yaz sıcaklarında kullanılabilecek bir üründür. Sıcak mevsimlerde brode kumaş tercihi yapmak sağlığınız için iyi olacaktır. Giyim sektöründe sıkça tercih edilen jakarlı brode kumaş sektörde çok fazla ilgi çekmektedir. Farklı dillerde bir çok ismi olan brode kumaşın ülkemizde yaygın kullanılan ikinci adı işlemeli tüldür.

Bizi tercih edenler

Referanslarımız

İletişim Bilgileri

Merkez Mağaza

Bizi takip edin: